Alena Malovcová, masáže Hradec Králové - masážní salón
menu

O MNĚ

ŽIVOT - ODBORNÉ STUDIUM - LICENCE - ODBORNÁ PRAXE - ŽIVNOST - IDENTIFIKAČNÍ ČÍSLO

ŽIVOT

Přejete - li si dozvědět se o mně něco více a třeba poznat mé názory a postoje - dříve než mne osobně navštívíte - potom vězte, že jsem již ledacos prožila, neboť "jsem stará jako včerejšek a mladá jako zítřek". Tato slova jsem si sice vypůjčila od americké country zpěvačky, multiinstrumentalistky, skladatelky, herečky, hudební producentky a filantropky Dolly Rebeccy Parton (*19.1.1946), nicméně přesně vystihují také můj současný postoj k životu, tedy: "žít dneškem - žít tady a teď, abych svůj život neminula". A tak, stejně jako americký skladatel, kytarista a zpěvák James Alan Hetfield (*3.8.1963): "jsem se rozhodla žít, ne jen existovat" a dělat to, co mě baví a naplňuje. Protože, tentokrát slovy římského filosofa, dramatika, básníka a politika Luciuse Annaeuse Senecy (4 př.n.l.-65 n.l.): "není čas marnit svůj čas". Věřím, že je třeba - bez ohledu na věk - velice intenzivně vnímat mystiku všedního dění i mimořádných událostí, naplno si vychutnávat a užívat každý okamžik, snít s otevřenýma očima - jak radil a praktikoval už starověký indicko-nepálský korunní princ, osvícený duchovní, kazatel a zakladatel buddhismu Siddhártha Gautama známý jako Buddha Šákjamuni (přibližně 563-483 př.n.l.). Je přece možné radovat se ze slunečného dne, z krás a zázraků přírody, z kulturních památek, z architektonických a uměleckých skvostů, z dochovaných historicky cenných písemností, z tajuplných, dobrodružných i romantických literárních děl, z nádherných veršů, kreseb, maleb, z pestrosti barev, z milých slov, z vřelosti hlasu, z tónů hudby i ticha, z aktivního pohybu, z divokého i ladného tance, stejně tak z klidného spočinutí či z prostého bytí. Důvod ke štěstí a úsměvu se vždy najde - jen chtít, mít dostatečně silnou motivaci, touhu, vůli a dát tomu šanci.

Další moudro, za kterým si stojím, pochází z úst anglického hudebníka, skladatele, spisovatele, herce, malíře a politického aktivisty Johna Winstona Ono Lennona (9.10.1940-8.12.1980) a zní: "všechno, co potřebuji k životu, je zdraví, láska a svoboda". Mít zázemí, být obklopena milující rodinou, věrnými přáteli a dalšími laskavými a vstřícnými lidmi. Udržovat s nimi dobré a kvalitní vztahy, vést ohleduplnou komunikaci, navzájem si věnovat plnou pozornost, podporovat se a sdílet spolu dobré i zlé. Nikoho nesoudit, neměnit, ani neomezovat. Každému nechávat jeho životní prostor a přesvědčení, být tolerantní a respektovat se. Mám nesmírné štěstí, že takové úžasné lidi kolem sebe mám a že si takto vzájemně vycházíme vstříc – moc si toho vážím a snažím se, aby i oni se mnou byli rádi.

Stejně tak je pro mě velice důležité dokázat být chvíli jen sama se sebou, zůstávat klidná, vyrovnaná a trpělivá, nic nedělat, nic neočekávat a na ničem (na nikom) nelpět. Být vděčná za to jaká jsem a za vše, co mám, co se mě děje, jak to prožívám a jak mě to mění. Daří se mi to s větším či menším úspěchem, ale dělám pro to, co mohu.

Za všech okolností se snažím žít vědomě, pravdivě, čestně a zodpovědně. Být milá, otevřená, přímá, ale nikoho svou upřímností nezraňovat. Být nezávislá, svobodně a volně se rozhodovat a tvořit. Odvážně a směle jít vlastní cestou - vstříc novým zážitkům a zkušenostem. Nechat se vést svým srdcem, nespoutaně dýchat, mít "vítr ve vlasech" a slunce nad hlavou. Řečeno slovy čínského duchovního mistra, filozofa, reformátora, politika a státníka Konfucia, zvaného Kchung-fu-c´ (551-479 př.n.l.): "důležitý není cíl, ale samotná cesta" - tak si ji užijme.

Baví mě život v pohybu, cítím se dobře v přírodě – zejména v lese a na horách. Ráda cestuji, chodím, cvičím, tančím, snažím se kreslit, malovat, miluji hudbu, atmosféru živých koncertů, tanečních představení či divadla. Zajímají mě vesmírné a přírodní zákonitosti, dějinné souvislosti, ale stejně tak i současný život a obyčejné lidské příběhy. Jsem přímo fascinována pestrostí světa a neustále překvapována novými zjištěními. Je toho mnoho, co stále ještě upoutává mou pozornost, čím se nechávám inspirovat a čemu se chci ještě věnovat.

Snažím se čerpat z dostupných informací a zdrojů, používat rozum, ale také si zachovávat otevřenou mysl, důvěřovat intuici a být kreativní. Slovy současné nejrespektovanější světové duchovní autority, nejvyššího tibetského duchovního vůdce a představitele buddhistické školy Gelug, geše a doktora teologie, držitele Nobelovy ceny za mír (z roku 1989), 14. dalajlámy Lhamo Dönduba, známého spíše jako Džampala Ngawanga Lozanga Ješe Tändzina Gjamccha (*6.7.1937): "otevírám se změnám a nechávám se okolím ovlivňovat - ale jen do té míry, do jaké si to sama upřímně přeji a jen tak, abych přitom neztratila svou vlastní hodnotu"  a "lituji pouze toho, o co jsem se nepokusila" a "uvědomuji si, že je normální někdy nesouhlasit" a také "vím, že nejtěžší je se rozhodnout".

Vnímám, že čemu věnuji svou pozornost, na co se soustřeďuji a co smyslově vnímám - ať je to myšlenka, rozhodnutí, přesvědčení, představa, přání, pocit či nálada - tomu dávám energii, formu, tvar, strukturu a prostřednictvím gest, slov a činů to následně zhmotňuji a uvádím v život. Stávám se tak tvůrcem unikátní reality a tím přímo ovlivňuji, co zažívám a s kým se potkávám. Na základě vlastní zkušenosti jsem se přesvědčila, jak funkční a pravdivé je učení osobnostního rozvoje, růstu, cesty k úspěchu, bohatství a hojnosti. Průkopníkem této filozofie byl také americký spisovatel a žurnalista Napoleon Hill (26.10.1883-8.11.1970), který propagoval, že "vše co si umím představit a čemu dokáži uvěřit - mohu dosáhnout, vše co dokáži pochopit - mohu změnit, vše co nemám - nemohu nikomu dát, vše co dávám - dostávám a vše co beru jiným - sama ztrácím". Přeji si, aby se mně (i ostatním lidem) v životě dělo jen to dobré, abychom mohli žít a naplňovat (každý ten svůj vlastní) sen. Proto se vědomě snažím zastávat kladné postoje a – pokud to jen trochu jde - mít úsměv na tváři a šířit kolem sebe dobrou náladu a vášeň pro věc.

Do života patří také špatné vlastnosti, překážky, těžkosti, starosti, obavy, ztráty a bolesti - každý je máme, i já. Samozřejmě je neupřednostňuji, ani nevyhledávám, ale když už se s nimi setkám (u sebe či ostatních), snažím se je brát a přijímat jako důležitou zkušenost něčeho, co je nevyhnutelné, neboť vím, že mě to "zrcadlí" vše, o čem pochybuji, s čím jsem se zatím nevyrovnala, co jsem ještě nezpracovala a co musím změnit. Mnohdy to jistě vyžaduje nemalé úsilí, ale - ač se to často nezdá - takové situace přicházejí tehdy, když je jsem schopna zvládnout. A jedině jejich překonáváním se rozvíjím, rostu a stávám se silnější osobností s pevnějšími zásadami. Také věřím, že na každém konci je nový začátek, že každý problém má své řešení a že někdy jen postačí "postavit se čelem ke slunci a všechny stíny spadnou za mě", jak řekl (již jednou citovaný) John Winston Ono Lennon.

Získat všeobecný rozhled je mým přáním v pracovní i osobní rovině. Toužím dopodrobna zjistit a pochopit, jak funguje lidské fyzické tělo a co skrývají zákoutí jeho mysli a duše. Čím déle se tomu věnuji, tím více mě to zajímá a hluboce naplňuje. Baví mě i proces tohoto poznávání a objevování nových souvislostí - bývám udivena jak je to složité a jednoduché zároveň. Přeji si osvojit si také potřebné znalosti a ovládat postupy jak navrátit do života klid a harmonii. Chci umět s tím vším dobře nakládat a být tak užitečná i pro jiné - to se stalo cílem mé práce i smyslem mého současného života. Snažím se neustrnout - sledovat vývoj, rozšiřovat si ”obzory”, dále rozvíjet své masérské umění v praxi a být lepším člověkem. Samozřejmě si uvědomuji, že nemohu pomoci každému - neboť to prostě není v mých schopnostech a silách. Nicméně jsem ráda za každého jednotlivce, kterému svým umem ulevím od bolesti, obav, strachu, navrátím mu pohodu a dobrou náladu, udělám mu radost nebo mu třeba vnuknu nějaký zajímavý nápad. Jsem šťastná, když mohu být součástí tohoto ozdravného procesu, a tím - snad - i zvyšovat masérskou prestiž a zlepšovat lidem jejich žití.

Tak to jsem já. Budete - li chtít mě navštívit a osobně poznat, jste srdečně vítáni v mém masážním salonu!

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ

 • úplné střední všeobecné s maturitou (1983)
 • vyšší odborné - celostátní rekvalifikace Masér s působností mimo oblast zdravotnictví (1991).

ODBORNÉ STUDIUM

 • Gymnázium, Hradec Králové (1979, 1980, 1981, 1982, 1983)
 • Akademie tělesné výchovy a sportu - Masérská škola Palestra, s.r.o., Praha (1991, 2002)
 • Hradecká kulturní a vzdělávací společnost, Hradec Králové (2002, 2003)
 • Asociace českých aromaterapeutů, Praha (2005)
 • Institut profesionálního vzdělávání - Inprov, s.r.o., Brno (2006, 2007, 2008, 2009, 2016)
 • Centrum regeneračního vzdělávání, Praha (2006, 2007, 2008)
 • Akademie Medivital, Wien (2006)
 • Vzdělávací agentura Brána naděje, Hradec Králové (2007, 2009)
 • Dexter Academy, Praha (2008, 2014, 2016)
 • Pacifika Spa, Neratovice (2009, 2010)
 • Medicolux Europe, s.r.o., Brno (2011)
 • Edu Spa College, Praha (2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2020)
 • Škola tradiční čínské medicíny - Masérská a trenérská škola, Brno (2014)
 • Marety, Nové Město nad Metují (2014)
 • Rehabilitační metody - Priessnitzovy léčebné lázně, a.s., Jeseník (2015)
 • Masérské kurzy a školení - Masérnička, Praha (2017)
 • Ateliér Dotek, Příbram (2019, 2020)
 • Ateliér Spolu k radosti, Praha (2020)
 • Ateliér MontMartre, Praha (2020)
 • Centrum uměleckých aktivit ImpulsHK, Hradec Králové (2021, 2022, 2023)
 • Dot Art Therapy, Hradec Králové (2022)
 • Ateliér Mozaika, Praha (2022).
 • Poznámka: Firmy, společnosti a vzdělávací zařízení jsou zde uvedeny pod svým obchodním názvem, kterým byly zapsány do obchodního rejstříku v době absolvování mého odborného studia nebo jak byly uvedeny na získaných licenčních diplomech, osvědčeních a certifikátech (případně ve zkrácené verzi).

LICENČNÍ DIPLOMY, OSVĚDČENÍ A CERTIFIKÁTY

 • Sportovní masér (1991)
 • Masér pro sportovní a rekondiční masáže (2002)
 • Holistická aromamasáž celého těla (2005)
 • Ájurvéda (2006)
 • Havajská masáž (2006)
 • Energetische diagnose & therapie (2006)
 • Anticelulitidová ozónová masáž (2006)
 • Tradiční thajské olejové masáže (2007)
 • Shiatsu (2007)
 • Masáž vsedě na masážní židli (2007)
 • Reiki I. (2007)
 • Uvolňující čakrová masáž (2007)
 • Balneo a zábalové techniky (2008)
 • Růžová masáž aroma doteků - pro ženu (2008)
 • Lávové kameny (2008)
 • Dornova metoda I. (2008, 2013)
 • Breussova masáž (2008, 2013)
 • Reiki II. (2009)
 • Reflexní zónová masáž plosky nohy - pohybový aparát (2009)
 • Kokosový rituál Fiji (2009)
 • Cukrový rituál "Vánek z ráje" (2009)
 • Tropický zábal rukou a nohou (2010)
 • Regenerační zábal rukou a nohou (2010)
 • Mana´ia zábal rukou a nohou - pro muže (2010)
 • Medový rituál Totoka - proti celulitidě (2010)
 • Rituál Tokoriki horkými mušlemi (2010)
 • Rituál Matamanoa horkými a studenými mušlemi (2010)
 • Jemné mobilizační techniky pro regenerační maséry (2010)
 • Me club partner (2011)
 • Kineziotaping I. (2013)
 • Masáž ovocnými, bylinnými a rýžovými měšci (2013)
 • Manuální lymfodrenáž těla v regeneraci (2013)
 • Kineziotaping II. (2013)
 • Baňkování (2013)
 • Gua-Sha (2013)
 • Indická antistresová masáž hlavy (2013)
 • Myofasciální techniky pro maséry (2014)
 • Spoušťové body (2014, 2017)
 • Čínská masáž - uvolňování blokád (2014)
 • Čínská masáž Tui-Na - zdravá záda (2014)
 • Kryo max laser (2014)
 • Kryo max action (2014)
 • Thermal body contour (2014)
 • E-light SK 6 (2014)
 • E-light E 6009 (2014)
 • Led lampa Magic white MW 03 (2014)
 • Energetické dráhy - meridiány (2015)
 • Sloupková korekční a plovoucí technika (2015)
 • Kineziotaping III. - korekce (2016)
 • Hloubková tkáňová masáž (2016)
 • Rituál "5 elementů" (2016)
 • Dornova metoda II. (2016)
 • Mobilizační technika ztuhlého ramene (2017)
 • Kraniosakrální doteková metoda I. (2017, 2020)
 • Automatická kresba I. , II., III. a IV. (2019)
 • Automatické písmo (2020)
 • Kreslení pravou mozkovou hemisférou (2020)
 • Základy kresby I. (2020)
 • Výtvarný kurz - kresba a malba pro začátečníky (2021, 2022, 2023)
 • Tečkování (2022)
 • Sketching (2022).
 • Poznámka: Masážní a další specializované techniky jsou zde uvedeny pod svým přesným názvem, jak byly uvedeny na vystavených licenčních diplomech, osvědčeních a certifikátech v rámci absolvování mého odborného studia (případně ve zkrácené verzi).

ODBORNÁ ČINNOST

 • vedlejší pracovní činnost - zaměstnanec (1991-1993)
 • hlavní pracovní činnost - osoba samostatně výdělečně činná (1993-1995 a 2005-doposud).

ODBORNÁ PRAXE

 • Marco, Hradec Králové (1991-1992)
 • TJ Sokol, Oddíl basketbalu mužů - masáže, Hradec Králové (1991-1995)
 • Okresní soud - masáže, Hradec Králové (1991-1992)
 • Krajský soud - masáže, Hradec Králové (1991-1995)
 • Salon Vital, Hradec Králové (1992-1995)
 • Studio Mira a New Life, Hradec Králové (2005-2006)
 • Eurocentrum, Wellness club Fit 4 Fun - masáže, Hradec Králové (2006-2008)
 • Wellness centrum Hypoxi, Hradec Králové (2008-2010)
 • AC Hip-Hop a Gym 4 You - masáže, Hradec Králové (2011-2015)
 • Dům dětí a mládeže Domeček - masáže, Hořice (2013-2018)
 • Salon Profi - masáže, Hradec Králové (2015-2022)
 • Alena Malovcová - masážní salon, Hradec Králové (2011-2015 a 2023-doposud).
 • Poznámka: Firmy, společnosti, studia a salony jsou zde uvedeny pod svým obchodním názvem, kterým byly zapsány do obchodního rejstříku v době absolvování mé odborné praxe nebo jak byly uvedeny na příslušné nájemní/podnájemní smlouvě (případně ve zkrácené verzi).

ŽIVNOST

ŽIVNOSTENSKÝ LIST (PŘEDMĚT PODNIKÁNÍ)

 • Masérské, rekondiční a regenerační služby (1991, 2005)
  vydáno živnostenským úřadem Magistrátu města Hradec Králové pod jednacím číslem: HK–026304.1–FL a evidenčním číslem: 360201–231158, dne 3.5.2005.

 • Poznámka
  : činnost epidemiologicky závažná.

ROZŠÍŘENÉ ŽIVNOSTENSKÉ OPRÁVNĚNÍ (OBORY ČINNOSTI)

 • Poradenská a konzultační činnost, zpracování odborných studií a posudků (2011)
 • Mimoškolní výchova a vzdělávání, pořádání kurzů, školení - včetně lektorské činnosti (2011)
 • Zprostředkování obchodu a služeb (2011)
 • Velkoobchod a maloobchod (2011)
  vydáno živnostenským úřadem Magistrátu města Hradec Králové pod jednacím číslem:
  OŽ/11746/2011/Smi/26304/3 a evidenčním číslem: 360201/U2011/17714/Smi, dne 2.9.2011.

IDENTIFIKAČNÍ ČÍSLO ŽIVNOSTNÍKA (IČ)

 • 459 38 865

IDENTIFIKAČNÍ ČÍSLO PROVOZOVNY (IČP)

 • 10 14 516 404

ADRESA PROVOZOVNY

Alena Malovcová - masážní salon
Podnikatelské a administrativní centrum EPOS
Ak. Heyrovského 1178/6 - 4. patro
500 03 Hradec Králové

Creator © 2005-2023 Alena Malovcová
Webdesign © 2021 Petr Bláha
Photos © 2021 Vladimír Lesák & fotobanka CanStockPhoto
Všechna práva vyhrazena!